Problem ze spinek MagicYoyo T9

Problemy i rozwiązania na usterki sprzętowe
DeSo666
Początkujący
Macham od: 07 sty 2018

Problem ze spinek MagicYoyo T9

Postautor: DeSo666 » 28 kwie 2018, o 13:53

Witam
Czy ktoś używa jajek z MagicYoyo ?? Pytam ponieważ doszło do mnie MY T9 - responsywne. Nie wiem co z nim jest nie tak ale ma extrymalnie kiepski spin. mimo sporej siły wyrzutu, yoyo nie ociera o pady, jest w poziomie, łożysko chodzi swobodnie a jajko szybko zwalnia nie można wykonać za bardzo żadnego triku bo poprostu traci pęd. Wygląda jak by było za lekkie i po rzucie nie może się rozkręcić. Dziwne to trochę bo oglądałem filmy z tym jajkiem i generalnie śmigało ładnie i co mnie właśnie zaciekawiło to długi czas kręcenia przez co można na jednym rzucie zrobić kilka trików... Wymieniałem sznurki na różne i to samo.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Problem ze spinek MagicYoyo T9

Postautor: admin » 28 kwie 2018, o 15:20

Sprawdziłem i widzę, że T9 przychodzi z dwoma łożyskami. Szerokim i wąskim. Jeżeli masz wąskie, to jest to łożysko responsywne i może szybciej zwalniać.

Piszesz, że łożysko kręci się swobodnie. Jak rozkręcisz yoyo i palcem napędzisz łożysko, to ile sekund się kręci? Waga na pewno nie jest tu przeszkodą, 67g to nawet dość dużo. Swoją drogą gdybyś planował jeszcze jakiś zakup od Magic Yoyo, to weź N12. Super tanie ($12-$15) a naprawdę przyzwoite.

DeSo666
Początkujący

Postautor: DeSo666 » 28 kwie 2018, o 15:36

Po rozkręceniu yoyo nie można rozkręcić palcem ponieważ tak mi się wydaje jest nowe łożysko i smar stawia opór na tyle że nie da się go rozkręcić "na sucho" aby się swobodnie kręciło tak jak wyrobione i nienasmarowane łożysko.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 28 kwie 2018, o 15:39

No to masz winowajcę. Rzucaj sleepery do upadłego, aż się łożysko rozbuja, albo wyczyść łożysko (zdecydowanie szybsza metoda).
A choćby tutaj jest temat o tym Czyszczenie łożyska

DeSo666
Początkujący

Postautor: DeSo666 » 28 kwie 2018, o 16:00

Faktycznie, zmieniłem na nieresponsywne i kręci się zacnie, więc chyba faktycznie wyczyszczę i zobaczymy. Dzięki

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 28 kwie 2018, o 16:07

To byłeś na responsywnym? Pisałem o tym na początku.
Łożyska responsywne są smarowane gęstszym smarem, gorzej się kręcą, szybciej zwalniają...no po prostu są responsywne :D

DeSo666
Początkujący

Postautor: DeSo666 » 28 kwie 2018, o 16:16

Tak na responsywnym, trochę jeszcze muszę pomachać aby się w pełni przesiąść na nieresponsywne. :) mam jeszcze Velocity i ono śmiga naprawdę zacnie, ma dość długi spin ale chciałem coś jeszcze responsywnego lecz metalowego i padło na T9

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 28 kwie 2018, o 16:17

Velocity, to inny rodzaj responsywności. Tam przybliżasz sobie pady. T9 to "zamulone", wąskie łożysko. Ot cała zagadka

DeSo666
Początkujący

Postautor: DeSo666 » 28 kwie 2018, o 16:21

Pewnie tak , jednak patrząc na filmy np tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=KAESiyyJN8Y

to całkiem zacnie się sprawuje :) może trafiłem na jakiś przymulony egzemplarz w końcu to Chiny :)

Silaren
Giermek
Zestaw: Vinci/centertrack/bawelna
Kolekcja: ,
Nolimit - Vinci
Magicyoyo - T5
Magicyoyo - N8
Magicyoyo - N5
Magicyoyo - T9
Magicyoyo - D1

Postautor: Silaren » 7 maja 2018, o 20:50

Witam.
Z racji że uwielbiam magicyoyo i je kolekcjonuje posiadam ten model. Łożysko jest po postu dobrze zabezpieczone przed wysyłka. Musisz je dobrze wyczyścić benzyną ekstrakcyjną np do zapalniczek a następnie dać kropelkę jakiegoś oleju żeby zwiększyć responsywność yoyo.
Pozdrawiam.
:!: Silaren :!:

Wróć do „Serwis”